Lajmet e fundit

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Globi

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini e cila ndërmjetësoi takimin me presidentin kosovar Hashim...

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Globi

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtun...

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Sipas raportimeve të para ngjarja ka ndodhur në rrugën e Rr...

Berisha publikon foton me Lilin dhe flet për mbretëreshën e Shqipërisë

Aktualitet

Berisha publikon foton me Lilin dhe flet për mbretëreshën e Shqip…

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zgjedhur që këtë fundjavë, bashkë me nipin mbesën dhe bashkëshorten, Lilin, të kalojnë...

Vëllezërit përplasen Live mes tyre: Më ke futur në sherr me gruan

Aktualitet

Vëllezërit përplasen Live mes tyre: Më ke futur në sherr me gruan

Një borxh është bërë shkak që dy vëllezër të përballen me njëri-tjetrin në seancën e ndërmjetësimit, në rubrikën “Shihem...

Video-live/ Artisët vijojnë me këmbëngulje protestën

Aktualitet

Video-live/ Artisët vijojnë me këmbëngulje protestën

Vijon protesta e pandalshme e artistëve për të mos lejuar prishjen e teatrit dhe ndërtimin e kullave. Edhe gjatë ditës ...

Isabel Allende edhe pse 75 vjeçe, përpiqet të bëj ndryshime çdo ditë

Kulturë

Isabel Allende edhe pse 75 vjeçe, përpiqet të bëj ndryshime çdo d…

Në moshën 75 vjeçare Isabel Allende një nga autoret më të lexuara në gjuhën spanjolle në botë, vazhdon të luftojë për fu...

Op/Ed

Sot zgjedhjet turke duhet të sjellin rilindjen e kombit

Op/Ed

Sot zgjedhjet turke duhet të sjellin rilindjen e kombit

Nga Seda Serdar Zgjedhjet e sotme në Turqi përbëjnë një moment historik. Këto zgjedhje duhet të çojnë në rilindjen e ko...

Autostrada e Paqes, rrugë për ku?

Op/Ed

Autostrada e Paqes, rrugë për ku?

Nga Qemal  SAKAJEVA Duket si e pakuptimtë  për çfarë pyetet që në krye, por skajshmërisht e pakuptimtë është ...

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Op/Ed

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Nga Mina HYSA Fran Frokaj, kryetari i bashkisë Lezhë, është një prej drejtuesve vendorë më të mirë në vend. Ai veçse nj...

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Op/Ed

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Nga Gani Mehmetaj Pas afrisë Serbi-Shqipëri (Rama-Vuçiq) ka filluar të nxjerrë krye teza e mbrapshtë sikur gjatë histor...

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Op/Ed

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Nga Bujar Nishani Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB.  Ky ...

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Op/Ed

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Edi Rama i do refugjatët këtu për të blerë heshtjen e Europës ndaj keqqeverisjes! I do refugjatët për të fshehur trafik...

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Op/Ed

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Nga Deutsche Welle Të gjitha zgjedhjet që janë zhvilluar 16 vjetët e fundit në Turqi i ka fituar Recep Tayyip Erdogan. ...

Më të klikuarat

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin Neki Feta

Aktualitet

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin…

Policia e Dibrës nuk është mjaftuar për t’u përplasur vetëm me qytetarët e shumtë të cilët kishin dal për protestuar nda...

Deputeti i CDU: Ishte Rama ai që propozoi ti marrë sirianët në Shqipëri, jo ne

Politikë

Deputeti i CDU: Ishte Rama ai që propozoi ti marrë sirianët në Sh…

Sjellja e refugjatëve në Shqipëri është një çështje që ka marrë vëmendjen e të gjithëve kohët e fundit, por e vërteta e ...

1954/Enver Hoxha: Taho Sejko është çam, nuk duhet emëruar

Dossier

1954/Enver Hoxha: Taho Sejko është çam, nuk duhet emëruar

Nga Kastriot Dervishi   Regjimi i Enver Hoxhës nuk ka asnjë diskutim që ishte antikombëtar, përçarës dhe luftues ...

1990/Vrasja e 17-vjeçarit Pëllumb Pëllumbi në kufi

Dossier

1990/Vrasja e 17-vjeçarit Pëllumb Pëllumbi në kufi

Nga Kastriot Dervishi Një prej vrasjeve në kufi gjatë vitit 1990, që i takon moshave të reja, është edhe ajo e Pëllumb ...

Balla zgërdhihej, por Basha kishte të drejtë/ Kapet “Toyota Yaris” me milionat brenda

Politikë

Balla zgërdhihej, por Basha kishte të drejtë/ Kapet “Toyota Yaris…

Janë bllokuar në portin e Durrësit një sasi e madhe euros, në një makinë që transportohej për në Shqipëri. Sipas b...

Reagimi i menjëhershëm i Serbisë, akuzon edhe Zvicrën për shqiponjën e Xhakës

Sport

Reagimi i menjëhershëm i Serbisë, akuzon edhe Zvicrën për shqipon…

Gazeta e Serbisë “Blic” e ka denoncuar menjëherë festimin e golit nga ana e shqiptarit Granit Xhaka. Vendosja e duarve n...

Bota Shqiptare

Thaçi pas takimit me Vuçiç: Nëse nuk arrijmë marrëveshje do ta paguajmë shtrenjtë

Thaçi pas takimit me Vuçiç: Nëse nuk arrijmë marrëveshje do ta paguajmë shtrenjtë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me homologun e tij Serb, Aleksandër Vuçiç tha se takimi ishte i vështirë. Në një deklaratë për mediat, nga Brukseli, Thaçi tha la...

Fillon takimi i përbashkët Thaçi-Mogherini-Vuçiç

Fillon takimi i përbashkët Thaçi-Mogherini-Vuçiç

Ka filluar takimi i përbashkët ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe presidentit serb, Aleksander...

Thaçi nga Brukseli: Do arrijmë marrëveshje finale me Serbinë

Thaçi nga Brukseli: Do arrijmë marrëveshje finale me Serbinë

Presidenti i Republikës se Kosovës, Hashim Thaçi e ka hequr fjalën kompromis kur ka folur për raundin e parë të dialogut për marrëveshjen përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi. Ai ka thënë se...