Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Veseli në SHBA, viziton Universitetin Kombëtar të Mbrojtjes

Veseli në SHBA, viziton Universitetin Kombëtar të Mbrojtjes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se përkrahja amerikane në rrugëtimin tonë si shtet nuk do të mungojë asnjëherë. Veseli gjatë qëndrimit në SHBA ka vizituar Universitetin...

O’Connell: Mbretëria e Bashkuar mbështet ushtrinë e Kosovës

O’Connell: Mbretëria e Bashkuar mbështet ushtrinë e Kosovës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovës, Ruairí O’Connell, ka thënë se edhe Mbretëria e Bashkuar beson së është e drejtë e Kosovës ta krijojë forcën e armatosur. Ai ka thënë...

Kosovari që po ndërton ura miqësie mes shqiptarëve dhe francezëve

Kosovari që po ndërton ura miqësie mes shqiptarëve dhe francezëve

Në një intervistë me Ballkani.info kryetari i Shoqatës së Miqësisë Franko-Shqiptare, Tahir Shabani, ka folur rreth aktiviteteve të diplomacisë, promovimin e vlerave kulturore e ekonomike të komunitetit shqiptarë në Francë...