Lajmet e fundit

Ish-ministri zbulon sms-të e Ramës për gazetarët

Politikë

Ish-ministri zbulon sms-të e Ramës për gazetarët

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaroi mbrëmjen e sotme se armik me Edi Ramën bëhesh nëse flet në media. Man...

Aksident me vdekje, humb jetën gruaja në Fier

Aktualitet

Aksident me vdekje, humb jetën gruaja në Fier

Aksident me vdekje, humb jetën gruaja Një grua ka humbur jetën në një aksident rrugor në Fier. L.K. 51 vjeçe ka qenë du...

Të skaduara dhe jashtë kushteve normale, çfarë konsumojnë shqiptarët

Aktualitet

Të skaduara dhe jashtë kushteve normale, çfarë konsumojnë shqiptarët

Emisioni “Stop” iu rikthye problemit të sigurisë ushqimore. Përmes një vëzhgimi të kamerave të fshehta rezultoi se th...

Gjendet anija e fundosur 300 vjet më parë, e pabesueshme sesa vlen

Globi

Gjendet anija e fundosur 300 vjet më parë, e pabesueshme sesa vlen

Anija spanjolle “San Hose”, e fundosur prej më shumë se 300 vjetësh në Detin e Karaibeve, jo shumë larg bregdetit të Kol...

Historia e trishtë e 60-vjeçares/ Për 10 muaj del në pension, Rama e shkarkon nga puna

Aktualitet

Historia e trishtë e 60-vjeçares/ Për 10 muaj del në pension, Rama e shkarkon nga puna

Priste ditën e pensionit për të festuar me kolegët e saj në Drejtorinë e Shërbimeve dhe Kontrollit Spitalor pranë FSDKSH...

Kur të gjithë bëhen bashkë/ Fitohet beteja kundër koncesionit për shfrytëzimin e pyllit

Aktualitet

Kur të gjithë bëhen bashkë/ Fitohet beteja kundër koncesionit për shfrytëzimin e pyllit

Për gati tre vjet banorët e fshatrave Koçaj dhe Dushaj ia kanë dalë të bllokojnë zbatimin e një koncesioni për shfrytëzi...

Milanit i prishen planet për merkato, UEFA rrëzon planin financiar

Sport

Milanit i prishen planet për merkato, UEFA rrëzon planin financiar

Drejtuesit e Milanit paaditen e sotme u shfaqën tepër optimistë pasi deklaruan se në merkaton e verës do të bëheshin ble...