Lajmet e fundit

Audio-përgjimi, prokuroria do marrë në pyetje edhe...

Aktualitet

Audio-përgjimi, prokuroria do marrë në pyetje edhe...

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të marrë në pyetje edhe gazetarin Jetmir Olldashi, i cili  doli në një konfere...

Superiorja/ Ja cilat janë skuadrat shqiptare që do luajnë në Europë

Sport

Superiorja/ Ja cilat janë skuadrat shqiptare që do luajnë në Europë

Ditën e djeshme është luajtur java e parafundit e kategorisë Superiore. Dyshet e takimeve ishin Flamurtari-Partizani, K...

Punonjësit e serviseve, ja kushtet dhe afatet për të hyrë në trajnim

Aktualitet

Punonjësit e serviseve, ja kushtet dhe afatet për të hyrë në trajnim

Drejtoria e Kualifikimeve Profesionale (sektori i kualifikimeve) do të fillojë trajnimin e aplikantëve që kanë kërkuar t...

Greqi, ndryshimet në ligjin për emigracionin, ja anët e këqija dhe anët e mira

Aktualitet

Greqi, ndryshimet në ligjin për emigracionin, ja anët e këqija dhe anët e mira

Organizata e emigrantëve “Arogji - Përkrahja” është pozicionuar mbi ndryshimet në ligjin për emigracionin, që votoi ditë...

Acarohet Mali i Zi, mund të vërë tel me gjemba në kufirin me Shqipërinë

Bota Shqiptare

Acarohet Mali i Zi, mund të vërë tel me gjemba në kufirin me Shqipërinë

Mali i Zi është duke menduar ngritjen e një rrethimi në kufirin me Shqipërinë ka thënë të dielën një zyrtar i qeverisë m...

Greqia refuzon “Ilindeskën”

Bota Shqiptare

Greqia refuzon “Ilindeskën”

Ndonëse u mendua se zgjidhja përfundimtare e emrit të Maqedonisë ishte më pranë se kurrë, qeveria greke e ndryshoi total...

Shëndetësia në gjendje skandaloze/ Ja çfarë ndodh në Belsh

Aktualitet

Shëndetësia në gjendje skandaloze/ Ja çfarë ndodh në Belsh

Një klasë shkolle në fshatin Dushk të Belshit është  improvizuar për qendër shëndetësore ku është vendosur një krev...