Lajmet e fundit

Italia kërkon të ekstradojë në Shqipëri të gjithë të burgosurit shqiptarë

Aktualitet

Italia kërkon të ekstradojë në Shqipëri të gjithë të burgosurit s…

Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka pro...

32 futbollistët më seksi të Kupës së Botës

Sport

32 futbollistët më seksi të Kupës së Botës

Kampionati Botëror është një nga eventet më të ndjekura në planet. Jo vetëm për lojën por komentet janë të shumta dhe pë...

Jeni në stres nga provimet?! Psikologët: Duhet ushqim i mirë dhe gjumë i shëndetshëm

Aktualitet

Jeni në stres nga provimet?! Psikologët: Duhet ushqim i mirë dhe …

Nën ankthin e provimeve nuk kanë janë vetëm maturantët, por edhe studentët që po mbyllin një vit akademik. Sezoni shoqër...

Me vuajtje Spanja merr 3 pikët e para

Sport

Me vuajtje Spanja merr 3 pikët e para

Spanja ka dominuar me shifra të frikshme ndeshjen e dytë të grupeve ndaj Iranit, por nuk arriti ta konvertonte në gola s...

Berisha: Rama bëri grusht shteti, Lu e Vlahutin e ndihmuan

Politikë

Berisha: Rama bëri grusht shteti, Lu e Vlahutin e ndihmuan

Ish-kryeministri, Sali Berisha, në një intervistë për Ora News thotë se Reforma në Drejtësi, mbetet problemi kryesor i v...

Makina përplas këmbësorin, 50-vjeçari rëndë në spital

Aktualitet

Makina përplas këmbësorin, 50-vjeçari rëndë në spital

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi tek ‘Rruga e Dibrës’ rreth orës 19:18. Burime zyr...

Arrestohet "shefi" shqiptar i trafikut të emigrantëve në Britani

Aktualitet

Arrestohet "shefi" shqiptar i trafikut të emigrantëve n…

Një kontrabandist i dyshuar që dërgonte shqiptarë në Britani, është arrestuar nga policia vendase sot pas një operacioni...

Op/Ed

Erion Veliaj, fatkeqësia rezervë e PS-së

Op/Ed

Erion Veliaj, fatkeqësia rezervë e PS-së

Sot pamë shfaqjen e radhës të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Një njeri që ka zero respekt për rregullat...

Veliaj, i frikësuar nga zbulimi i vjedhjes

Op/Ed

Veliaj, i frikësuar nga zbulimi i vjedhjes

Erion Veliajn e pamë sot të shqetësuar. I frikësuar nga argumentet e palës tjetër qëllimi i tij i vetëm ishte të mos lin...

I përhershëm, si e përkohshmja Arta Marku‎

Op/Ed

I përhershëm, si e përkohshmja Arta Marku‎

Nga Oerd Bylykbashi Sot u bene plot 6 muaj qe kur Arta Marku, nen cader, ne mes te tymit, vuri doren te betohej mbi Kus...

Havzi Nela, një frymëzim lirie

Op/Ed

Havzi Nela, një frymëzim lirie

Nga Prof.Asoc.Dr. Shefqet Hoxha Më 12 qershor 2018, u ngrit në qytetin e Kukësit, busti i poetit martir, Havzi Nela, ...

Terrorizmi ushqehet në Tiranë!

Op/Ed

Terrorizmi ushqehet në Tiranë!

Nga Bujar Nishani Të dashur miq, sot u krye akti politik që noterizoj një akt terrorizmi. Në botën e civilizuar terrori...

Maqedonia heq pseudonimin, Greqia i vë mbiemër

Op/Ed

Maqedonia heq pseudonimin, Greqia i vë mbiemër

Maqedonia e Veriut, si leku shqiptar:  Grekët do t’i thonë “lekë të rinj”. Maqedonasit “lekë të vjetër”.  Nga...

Air Albania apo Air Rama? Kompania ajrore që fluturon, por nuk 'hahet'

Op/Ed

Air Albania apo Air Rama? Kompania ajrore që fluturon, por nuk 'h…

Nga Agron Shehaj Qeveria shqiptare, siç është bërë tashmë e ditur, ka vendosur të krijojë me çdo kosto dhe brenda pak d...

Më të klikuarat

Foto/ Vajzat që do të zbukurojnë Botërorin

Sport

Foto/ Vajzat që do të zbukurojnë Botërorin

14 qershori shënon ditën e nisjes së Kupës së Botës 2018 e cila zhvillohet në Rusi. Përveç futbollistëve të 32 skuadrave...

Policia hakmerret për vezët ndaj Veliajt, arrestohet i riu i FRPD-së

Aktualitet

Policia hakmerret për vezët ndaj Veliajt, arrestohet i riu i FRPD…

Një i ri, anëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, mësohet të jetë arrestuar. Sipas burimeve të 55news.al,  ...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Tiranë

Politikë

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Tiranë

Ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë ish-kreu i PD-së për njësinë 8 në kryeqytet njëkohësisht futbollisti dhe kamp...

E turpshme/ Vrasësi i Azem Hajdarit shpallet “Qytetar Nderi"

Politikë

E turpshme/ Vrasësi i Azem Hajdarit shpallet “Qytetar Nderi"

Në një dalje nga selia blu, deputeti i PD-së, Flamur Noka ka denoncuar një ngjarje të rëndë. Noka ka bërë me dije se at...

Ku i gjen gjithë këto para firma “Fusha”?

Op/Ed

Ku i gjen gjithë këto para firma “Fusha”?

Çdo ditë e më shumë po vërtetohet se lidhja simbiotike e Ramës me një prej klientëve dhe oligarkëve të tij më të besuar...

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin Neki Feta

Aktualitet

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin…

Policia e Dibrës nuk është mjaftuar për t’u përplasur vetëm me qytetarët e shumtë të cilët kishin dal për protestuar nda...

Bota Shqiptare

Mediat serbe: Liberia tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës

Mediat serbe: Liberia tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës

Shteti i Liberisë ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, raportojnë mediat e Serbisë. Ministri i Jashtëm i Liberisë, Gbezongar Milton Findlej i ka dorëzuar homologut të tij serb, Ivica Daçiç...

NATO: Bisedimet me Maqedoninë nisin nga 11-12 korriku

NATO: Bisedimet me Maqedoninë nisin nga 11-12 korriku

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar datën se kur do të merret vendimi i mundshëm për të nisur bisedimet e anëtarësimit me Maqedoninë, e Veriut tashmë, gjithnjë...

Maqedonia ratifikon në Kuvend marrëveshjen e emrit me Greqinë

Maqedonia ratifikon në Kuvend marrëveshjen e emrit me Greqinë

Më në fund Maqedonia ka ratifikua marrëveshja e emrit me Greqinë. Kuvendi e miratoi marrëveshjen me 69 vota pro dhe asnjë kundër apo abstenim. Në fjalimin në fillim të seancës plenare...