Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fundmi rikthimin në…
Nën ankthin e provimeve nuk kanë janë vetëm maturantët, por edhe studentët që po mbyllin një vit akademik. Sezoni shoqërohet…
Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi tek ‘Rruga e Dibrës’ rreth orës 19:18. Burime zyrtare…
Një kontrabandist i dyshuar që dërgonte shqiptarë në Britani, është arrestuar nga policia vendase sot pas një operacioni të beftë…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar shkatërrimin e prodhimeve bujqësore në Kosmac, Vau Dejës.   “Shkaterrimi i prodhimeve bujqesore nga kontrabanda…
 Aktori i njohur Arben Derhemi mori fjalën sot gjatë protestës së ditë për ditshme të artistëve kundër prishjes së Teatrit…
Aktorët nuk tërhiqen nga kauza e tyre për të mbrojtur Teatrin Kombëtar nga shembja. Rezistenca për Teatrin dhe pronën publike…
 ‘Çdo qeveri do të bjerë nëse prek institucionet artistike!’, kështu deklaroi aktori dhe moderatori, Gentian Zenelaj, në edicionin e lajmeve…
Në media flitet për mundësinë e ngritjes së qendrave të refugjatëve në Shqipëri e vende të tjera të Ballkanit. Drejtori…
Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, sipas një vendimit të marrë nga Këshilli i Ministrave, i kalon në…

Lajmet e fundit

Italia kërkon të ekstradojë në Shqipëri të gjithë të burgosurit shqiptarë

Aktualitet

Italia kërkon të ekstradojë në Shqipëri të gjithë të burgosurit shqiptarë

Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fundmi rikthimin në Shqipëri të të burgosurve me kombësi shqiptare në burgjet italiane. “Ne...

32 futbollistët më seksi të Kupës së Botës

Sport

32 futbollistët më seksi të Kupës së Botës

Kampionati Botëror është një nga eventet më të ndjekura në planet. Jo vetëm për lojën por komentet janë të shumta dhe për lojtarët, paraqitja e tyre si futbollist por dhe...

Jeni në stres nga provimet?! Psikologët: Duhet ushqim i mirë dhe gjumë i shëndetshëm

Aktualitet

Jeni në stres nga provimet?! Psikologët: Duhet ushqim i mirë dhe gjumë i shëndetshëm

Nën ankthin e provimeve nuk kanë janë vetëm maturantët, por edhe studentët që po mbyllin një vit akademik. Sezoni shoqërohet me stres dhe ndjenjë paniku. Por çfarë sugjerojnë psikologët? Sezoni i...