Bllokohen produkte masive, arrestohet pronari i firmës

E Enjte, 29 Mars 2018 12:40
foto nga ushqimet e bllokuara foto nga ushqimet e bllokuara

Policia e krimit ekonomik në Shkodër ka arrestuar dje pronarin e një firme dhe 2 punonjës të saj, pasi prodhonin produkte ushqimore në kundërshtim me ligjin.

Ato akuzohen për veprat penale të “ Prodhim i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industriale dhe ushqimore” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Arrestimi u bë pas kapjes në flagrancë, në lagjen “Skënderbeg” të shtetasve të mëposhtëm:

Gëzim Bala , 60 vjeç, banues në lagjen " Ahmet Haxhia", pronar i firmës,

Elis Bala, 26 vjeç, banues në lagjen "Ahmet Haxhia", i punësuar në firmë,

Hydajete Elbasani, 60 vjeçe, banues në lagjen "Partizani", e punësuar merceologe në firmë,

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi D.H 45 vjeç.

Sipas njoftimit të policisë, provat materiale i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatë së Shkallës së Parë, Shkodër

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!