Vijojnë ‘peshkimet’, një tjetër gjyqtare për shqyrtim

Premte, 30 Mars 2018 12:37
Vitore Tusha Vitore Tusha

Pas Fatos Lulos, një tjetër gjyqtare do të dalë përpara trupës gjykuese për t’u rivlerësur.

Bëhet fjalë për gjyqtaren Vitore Tusha, anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë në datën 4 prill në orën 11:00 seancën dëgjimore të rivlersimit me trup gjykues Valbona Sanxhaktari, Alma Faskaj dhe Xhensila Pine.

Nuk dihet nëse do të ketë të tjerë gjyqtarë, të cilët do të dalin para KPK për rivlerësim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Bota Shqiptare

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Është vlerësuar të paktën një milionë euro në muaj, fitimi i 20 agjencive bastesh të sekuestruara në provincat e Catanias, Siracuzas, Caltanissetta dhe Ragusas në kuadër të hetimeve rreth mafies...

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!