NIS PROTESTA/ MIJËRA QYTETARË NË PROTESTË, I BASHKOHEN EDHE KOSOVARËT

Saturday, 31 Mars 2018 11:31
Foto nga protesta Foto nga protesta

Ka nisur protesta në Rrugën e Kombit, kundër taksës së vendosur nga qeveria.

Qindra qytetarë kanë dalë në protestë kundër kësaj takse.

Në mbështetje të qytetarëve janë edhe pronarët e bizneseve të qytetit të Kukësit, por edhe kosovarët, të cilët shprehen se kjo taksë do t’a vështirësojë mardhënien ekonomike me Shqipërinë.

Vihet re prania e një numri të madh të forcave të policisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Globi

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Banorët e qytetit kanadez Calgary kanë votuar me forcë kundër ofertës për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore 2026. Më shumë se 56% e votuesve e hodhën poshtë idenë në mes të...

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

Aktualitet

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

AKU në qytetin e Elbasanit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur , në markatë, ku ka konstatuar disa subjekte që tregtonin produktet ushqimore me origjinë shtazore, pa asnjë  dokumentacion...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!