SKANDALOZE/ POLICIA PROVOKON PROTESTUESIT, SULME ME GURË DHE SHKOPINJ GOME

Saturday, 31 Mars 2018 11:33
FOTO NGA PROTESTA FOTO NGA PROTESTA

Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket se është tensionuar.

Prania e qindra forcave policore të pajisur me shkopinj gome dhe skafandra  ka provokuar protestuesit, të cilët kanë qëlluar me gurë në drejtim të policisë.

Nga raportimet e fundit, duket se ka të plagosur në rradhët e protestuesve, të cilët kanë kaluar traun dhe kanë bllokuar qarkullimin në Rrugën e Kombit.

Protestuesit janë shprehur se janë nisur për një protestë paqësore, por ka qenë policia ajo që ka provokuar duke i goditur me shkopinj gome.

Ndërkohë, ato janë të vendosur për të mos u tërhequr.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 18:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Aktualitet

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Ngjarja ndodhi në 11 tetor të vitit të kaluar, ndërsa autorët janë Laert Haxhia dhe Orges Bilbili. Në videon e siguruar nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha duket momenti...

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Aktualitet

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Një mjek dhe një shofer janë arrestuar nga policia e Durrësit pasi akuzohen për kontrabandë mallrash. Policia thotë se pas një hetimui 2 mujor u finalizua operacioni "Cigarettes", duke vënë në...

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Politikë

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Për herë të parë, një lider i partive të opozitës ka treguar se çfarë diskutohet në mbledhjet me dyer të mbyllura. Duke folur në studion e SYRI.net, Kryemadhi ka treguar se...