Fundjava rezervon surpriza, ja si pritet të jetë moti

E Enjte, 14 June 2018 20:13

Dita e sotme ka sjellë një mot të freskët dhe me shira e shtrëngata të pazakonta për stinën në të cilën jemi. Prej ditësh kemi përjetuar ditë të nxehta, që në fakt janë të përshtatshme për stinën e verës, por parashikimet janë që ditët në vazhdim të kemi sërish shira.

Sipas Albeu temperaturat do të arrijnë në vlerat minimale 17 gradë dhe në ato maksimale 27 gradë për ditën e nesërme.

Ndërsa për fundjavën do të ketë një rritje me dy gradë në të dyja vlerat. Pavarësisht temperaturave që janë relativisht të larta, shirat do të vazhdojnë deri të dielën.

Javën që vjen pritet të ketë përmirësime. Ndërsa për të gjithë ata që kanë në plane plazhin gjatë fundjavës, do të jetë mirë ta rimendojnë si mundësi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti i Maqedonisë: Korrigjimi i kufijve, pasoja zinxhir në Ballkan dhe më gjerë

Bota Shqiptare

Presidenti i Maqedonisë: Korrigjimi i kufijve, pasoja zinxhir në Ballkan dhe më gjerë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ballkan, duke theksuar se kjo mund të ketë efekte negative zinxhirë ndaj...

Një zjarr në Irlandë zbulon një mesazh të Luftës së Dytë Botërore

Globi

Një zjarr në Irlandë zbulon një mesazh të Luftës së Dytë Botërore

Në County Wicklow, Irlandë ra zjarr dhe në terrenin e përfshirë nga flakët doli një mesazh i fshehur që i përkiste Luftës së Dytë Botërore. Bëhet fjalë për fjalën Eire...

FOTO/ Një tjetër çift i famshëm po shkon drejt altarit

Show-biz

FOTO/ Një tjetër çift i famshëm po shkon drejt altarit

Pas Sarës dhe Ledionit, një tjetër çift i famshëm po shkon drejt altarit. Prej kohësh Elita dhe Gjiko janë një ndër çiftet më të komentuara të showbiz-it shqiptar. Edhe pse e...