Veliaj shporret nga Komisioni për Edukimin, mazhoranca e strehon te “Ligjet”

Tuesday, 19 June 2018 11:14

Deputetët e Partisë Demokratikë kanë thirrur sot në interpelancë ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro për ta pyetur në lidhje me Teatrin Kombëtar dhe ligjin e jashtëzakonshëm që kanë propozuar për ta shembur ketë vepër e për të ndërtuar kulla.

Por Kumbaro nuk ka mbërritur e vetme, ajo kishte marrë për përforcim edhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Por prania e Veliajt në këtë komision ishte e paligjshme ndaj deputetët e PD-së kanë insistuar që ai të largohet dhe Veliaj ka ikur. Por në vend që të zhdukej nga Kryesia e Kuvendit, deputetët e mazhorancës e kanë strehuar atë te zyrat e Komisionit të Ligjeve.

Siç duket e gjithë mazhoranca është vënë në shërbim të një kryetari bashkie dhe bën çdo gjë në mbrojtje të tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!