Treni del nga shinat në Rrogozhinë, tmerrohen udhëtarët

Tuesday, 10 July 2018 08:31

Treni i linjës Elbasan-Durrës ka dalë nga shinat mëngjesin e sotëm, ndërsa po udhëtonte afër Rrogozhinës.

Udhëtarët e tmerruar dhe në panik kanë zbritur nga treni. Kanë qenë rreth 100 persona që po udhëtonin, nga të cilët edhe turistë. Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të plagosur.

Sipas burimeve, treni ishte ndarë më dysh dhe duhej vinç për ta rikthyer mbi shina. Drejtoria e Hekurudhave në Durrës ende nuk është prononcuar.

Modifikuar më Tuesday, 10 July 2018 08:39

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!