Live/ Protesta për Teatrin vjen ndryshe, artistët mbjellin pemë pranë objektit kulturor

E Enjte, 19 July 2018 19:40

Ashtu si çdo ditë në orën 19:00 protesta e artistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka filluar edhe sot.

Ata ndodhen së bashku me shoqërinë civile dhe qytetarët që duan ta mbrojnë këtë pasuri përpara Teatrit duke vazhduar me veprimtarinë e tyre.

Ndryshe nga ditët e tjera protesta e tyre sot u shoqëruar edhe me mbjelljen e një peme. Veprim ky që simbolizon vazhdimësinë e jetës dhe ashtu siç vijon jeta e pemës ashtu duhet të vazhdojë edhe ajo e Teatrit.

Modifikuar më E Enjte, 19 July 2018 19:43

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Lifestyle

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.   Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave...

Ministri gjerman: Popujt e Ballkanit meritojnë ti bashkohen BE por kjo varet nga reformat

Politikë

Ministri gjerman: Popujt e Ballkanit meritojnë ti bashkohen BE por kjo varet nga reformat

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ekskluzivisht për DW : "Mbresëlënëse se sa entuziastë janë njerëzit e këtij rajoni për vlerat e unionit". Maas viziton Tiranën në kuadër të turit...

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Politikë

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Shtetit të Katarit në vendin tonë, zotit Ali bin Hamad Al-Marri. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve, si...