Sherri me thika në Vlorë, policia tregon të vërtetën (emra)

Premte, 20 July 2018 20:33

Pas sherrit me thika të ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës ka ardhur edhe reagimi i policisë ndonëse i vonuar.

Fillimisht u njoftua se ishte një sherr me thika mes disa të rinjve, por policia thotë se nuk ka pasur një të tillë.

Sipas policisë, personat janë plagosur nga xhamat e thyer të një dyqani.

Deklarata e Policisë së Vlorës:

Sqarojmë se, pranë Poliklinikës nuk ka patur konflikt me mjete të ftohta prerëse.

Konkretisht:

Më datë 20.07.2018, rreth orës 14:07, në lagjen ‘Hajro Çakërri’, pranë poliklinikës shtetasit E. G., 31 vjeç, E. G., 24 vjeç, banues në Zhupan, Fier (vëllezër), janë konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin M. B., 27 vjeç, banues në Fier.

Shtetasit gjatë konfliktit nuk kanë përdorur mjete prerëse mbi njëri-tjetrin por kanë marrë dëmtime të lehta, si pasojë e disa xhamave të thyer në vendin ku janë konfliktuar.

Në përfundim të veprimeve hetimore, ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë për dy vëllezërit, shtetasit E. G., E. G., për veprën penale ‘Plagosje e lehtë me dashje’, parashikuar nga neni 89 e 25 të Kodit Penal.

Modifikuar më Premte, 20 July 2018 20:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Politikë

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale. Për këtë veprim ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili është...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!