Brezi i dytë i ekzekutorëve të Havzi Nelës, socialistët Rama dhe Ymeri junior

Premte, 10 August 2018 10:37

Partia Socialiste është trashëgimtarja e Partisë së Punës së Shqipërisë. Nuk është vetëm trashëgimtare ideologjike, por edhe biologjike. Sot gjithë bijtë e persekutorëve të komuniste janë përmbledhur në çadrën e Edi Ramës. Bij hetuesish, prokurorësh, oficerësh sigurimi, etj, janë në poste drejtuese në administratën e Edi Ramës sepse ky është pushteti i tyre, kundër të persekutuarve, për të cilët kanë urrejtje të pafund.

Në vitin 1988 Havzi Nela u var në sajë të firmës së Kristaq Ramës dhe shokëve të tij të Presidiumit të Kuvendit Popullor. I biri i Kristaqit është kryetar i partisë së Enverit dhe Miladinit si dhe kryeministër i vendit. Ekzekutimin e vendimit e bëri kryetari i Degës së Punëve të Brendshme Kukës, Federik Ymeri. Për devocion, partia shokun Frederik e emëroi pas disa muajsh drejtor të Drejtorisë së Parë të Sigurimit të Shtetit. Në vitin 2013, pas fitores dhe riardhjes së komunistëve të pushtet, djali i shokut Frederik, shoku i vockël Lorin, u emërua pa asnjë përvojë administrative si drejtor i kabinetit të ministres Milena Harito. Pasi nuk qe i aftë për asgjë, pas disa vitesh, duke qenë i paaftë e pak intrigant, u largua nga puna me potere të madhe. Në fakt ai kishte punuar mirë sepse i kishte postuar të gjitha deklaratat e Ramës në fb. Mirëpo, djemtë e persekutorëve, që aq shumë i ka për zemër Edi Rama, nuk mund të rrinë pa punë. E kështu Rama e emëroi drejtor të ADISA-s. Rrjedhimisht nën çatinë e Këshillit të Ministrave, vegjeton brezi i dytë i ekzekutorëve të Havzi Nelës, Edi Kristaq Rama dhe Lorin Frederik Ymeri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ti, Profesor !...

Aktualitet

Ti, Profesor !...

- Meditime rreth portretit të kolegut tonë, Profesorit model Ali Shashai – Të dielën, më 8 dhjetor, ne të dhamë lamtumirën e fundit ty, Profesor Aliu, njeriu ynë fisnik, familiari i...

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Bota Shqiptare

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Ministri gjerman i shtetit për punë të jashtme, Niels Annen, thekson në Bundestag se Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt.  Qeveria Gjermane ka...

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Sport

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Në çdo intervistë, Foto Strakosha flet me emocione për të birin dhe shpesh vihet në vështirësi. Arsyeja? E thjeshtë, është babai dhe heroi i atij që po përjeton një karrierë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!