Policia terror në Pogradec

E Enjte, 30 August 2018 13:14

Policia e Shtetit duket se është kthyer në një vegël të bandave.

Pranë redaksisë sonë ka mbërritur një denoncim, ku bëhet me dije se disa banorë kanë ngritur një shqetësim konkret në polici, duke denoncuar një ngjarje të rëndë.

Siç bëhet me dije, në fshatin Memelisht një firmë ndërtimi, kërkon të bëjë punime me lëndë plasëse në një zonë të banuar shumë afër banesave të tyre.

Ditën e djeshme Policia e Pogradecit, u vu në mbështetje të firmës dhe kundër banorëve, ndërsa mësohet se ditën e sotme me qindra forca policie nga rrethet e tjera janë stacionuar në Pogradec, në fshatin në fjalë.

55News.al mëson se në çdo derë të një banese rrinë 3-4 policë për të mos lejuar banorët të dalin nga aty.

Rruga është e bllokuar dhe policia nuk lejon asnjë për të kaluar edhe nëse mund të ketë ndonjë halla.

/55News.al/

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Bota Shqiptare

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Është vlerësuar të paktën një milionë euro në muaj, fitimi i 20 agjencive bastesh të sekuestruara në provincat e Catanias, Siracuzas, Caltanissetta dhe Ragusas në kuadër të hetimeve rreth mafies...

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!