Kishat në Korçë po vidhen për ditë, policia nuk ka autorë

Saturday, 01 September 2018 08:21

Kishat dhe banesat e emigrantëve në fshatin Zvirinë të Korçës kanë rënë pre e grabitjeve kohët e fundit. Nga 4 kisha qe ka fshati Zvirinë, 3 prej tyre janë dhunuar dhe iu janë vjedhur paratë nëpër arka.

“Është kthyer në një problem për fshatin, duhet të vërë dorë qeveria që të stabilizohet kjo punë. Para një javë janë vjedhur 3 kisha dhe 5 shtëpi emigrantësh dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh” – ka thënë një banor i fshatit Zvirinë.

Prifti i zonës Koço Mujo thotë se boshatisja e arkave me para është bërë shqetësimi më i madh i komunitetit . Hajdutët kanë hyrë përmes dritareve në dy prej kishave ndërsa ne kishën e Shën e Premtes kane hapur me mjete të sofistikuara derën.

“3 kisha janë grabitur kohët e fundit nga njerëz të papërgjegjësie. Kërkojmë nga shteti qe këta njerëz të ndëshkohen të vendosen para drejtësisë”- thënë prifti, Koco Mujo.

Pavarësisht denoncimit në polici ende nuk ka autorë të dyshuar për këto vjedhje, ndërkohë po punohet për identifikimin dhe kapjen e tyre.

Modifikuar më Saturday, 01 September 2018 09:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!