Arrestohet i riu shqiptar në Australi për vrasje dhe kultivim kanabisi

Hënë, 03 September 2018 07:04

Një i ri shqiptar akuzohet për vrasjen e një 28-vjeçari në Melbourne të Australisë. Ngjarja ndodhi më 17 prill, ndërsa Albert Biba, 29 vjeç, u arrestua të premten e 31 gushtit.

Ai akuzohet për vrasjen e Andrew Toumayan dhe për kultivim kanabisi. Biba doli para gjykatës së Melbourn-it të shtunën.
Ai kërkoi një përkthyes shqiptar me justifikimin se nuk e flet mirë anglishten. Ndërkohë avokati i tij mbrojtës tha se Biba arrestohej për herë të parë.
Shqiptari 29-vjeçar do të qëndrojë në paraburgim deri në seancën e të mërkurës. Akuza e dyfishtë për të vjen pas kontrolleve të policisë australiane në disa zona të qyteti si pjesë e një operacioni të madh që synon të shkatërrojë kultivimin e kanabisit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!