Një tjetër gazetar kërcënohet, habit shefi i Komisariatit: Jam me leje, të fala

Hënë, 03 September 2018 12:28

Një gazetar tjetër u kërcënua me jetë sot në krye të detyrës gjatë raportimit të një ngjarjeje kriminale në qytetin e Laçit. Gazetari Julian Shota nuk u lejua të filmonte skenën e shpërthimit të tritolit në lokalin e Llesh Burakut, pasi vetë ky i fundit, që edhe pse pësoi mjaf dëme materiale në pronën e tij, nuk e lejoi të filmonte por arriti derisa i vuri pistoletën në kokë.

E gjithë kjo ndodhi në kushtet kur gazetari kishte arritur më shpejt se policia në vendin e ngjarjes.

U desh ndërhyrja e të afërmeve të pronarit gjaknxehtë që të qetësohej situata, që ta shpëtonin gazetarin. Por kërcënimi nuk ka mbaruar me aq, pasi Buraku u ka kërkuar të gjithë gazetarëve të pranishëm të dorëzonin celularët me të cilët kishin filmuar!

Dhe, si për t’i vendosur kapakun kësaj situate, ku tek "i forti" i Laçit nuk kishte mbërritur asnjë këmbë polici për verifikim, iu dërgua një mesazh shefit të Komisariatit të Laçit, Erdi Rreçakut.

“Jam me leje. Të fala”, ishte përgjigja indiferente e shefit Rreçaku për kërcënimin e gazetarit, që ndodhi ende pa u mbushur java nga kërcënimi po me jetë i familjes së gazetares Klodiana Lala.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...