(Foto) Veliaj rrezikon burgun, bëhet shkaktar i aksidenteve

Tuesday, 04 September 2018 20:17

Të paktën 21 persona kanë mbetur të vdekur gjatë muajit gusht si pasojë e aksidenteve në rrugë, ndërsa 78 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Këto shifra bazohen vetëm në ngjarjet që janë raportuar në media përgjatë këtij muaji.

Por kur të gjithë kanë ngritur alarmin, përfshirë ekspertët dhe policinë rrugore, i vetmi që po ecën mbrapsht është kryebashkiaku Erion Veliaj.

Fotot i përkasin rrugës “Sulejman Delvina”, Stadiumi S.Stërmasi. Në kushte ekstremisht jashtë standardit janë pozicionuar kazanët e mbeturinave. Kjo për shkak të ngushtimit të rrugëve që po bën Veliaj në funksion të shtimit të korsive të biçikletave.

Një veprim i pa studiuar dhe i pa konsultuar me ekspertët rrugorë të cilët herë pas here kanë ngritur alarmin se rrugët e Tiranës po bëhen gjithnjë e më shumë të rrezikshme si për këmbësorët ashtu edhe për drejtuesit e mjeteve dhe të biçikletave.

Sipas ekspertëve të sigurisë rrugore edhe trafiku i renduar rrit mundësinë e aksidenteve. Ata shtojnë se drejtuesit e mjeteve mundohen të rikuperojnë vonesat në trafik duke shtuar shpejtësitë në momentet kur gjejnë hapësirë dhe duke rritur mundësitë për aksidente.

41141882_944489302418870_5670686578364645376_n.jpg40962666_944489282418872_521358843041546240_n.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!