(Foto) Veliaj rrezikon burgun, bëhet shkaktar i aksidenteve

Tuesday, 04 September 2018 20:17

Të paktën 21 persona kanë mbetur të vdekur gjatë muajit gusht si pasojë e aksidenteve në rrugë, ndërsa 78 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Këto shifra bazohen vetëm në ngjarjet që janë raportuar në media përgjatë këtij muaji.

Por kur të gjithë kanë ngritur alarmin, përfshirë ekspertët dhe policinë rrugore, i vetmi që po ecën mbrapsht është kryebashkiaku Erion Veliaj.

Fotot i përkasin rrugës “Sulejman Delvina”, Stadiumi S.Stërmasi. Në kushte ekstremisht jashtë standardit janë pozicionuar kazanët e mbeturinave. Kjo për shkak të ngushtimit të rrugëve që po bën Veliaj në funksion të shtimit të korsive të biçikletave.

Një veprim i pa studiuar dhe i pa konsultuar me ekspertët rrugorë të cilët herë pas here kanë ngritur alarmin se rrugët e Tiranës po bëhen gjithnjë e më shumë të rrezikshme si për këmbësorët ashtu edhe për drejtuesit e mjeteve dhe të biçikletave.

Sipas ekspertëve të sigurisë rrugore edhe trafiku i renduar rrit mundësinë e aksidenteve. Ata shtojnë se drejtuesit e mjeteve mundohen të rikuperojnë vonesat në trafik duke shtuar shpejtësitë në momentet kur gjejnë hapësirë dhe duke rritur mundësitë për aksidente.

41141882_944489302418870_5670686578364645376_n.jpg40962666_944489282418872_521358843041546240_n.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...