Thyen xhamat e lokalit dhe rrahën dy persona, pranga dy të rinjve

E mërkurë, 05 September 2018 10:05

Policia ka arrestuar dy të rinj, pasi ata akuzohen se kanë dhunuar dy persona të tjerë.

Të arrestuarit janë Rruzhdi Rushiti, 24 vjeç, banues në Bulqizë dhe Dritan Tançi, 20 vjeç.

Sipas bardhëebluve, të rinjtë kanë goditur me sende të forta një 40 dhe një 51-vjeçar, në Bulqizë. Po ashtu ata akuzohen se kanë thyer edhe xhamat e një lokali.

“Rruzhdi Rushiti, 24 vjeç, banues në Bulqizë dhe Dritan Tançi, 20 vjeç, banues në Tiranë akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur me sende të forta shtetasit me inicialet R.N, 40 vjeç, dhe A.M, 51 vjeç, duke u shkaktuar dëmtime të lehta.

Gjithashtu ata kanë dëmtuar duke thyer xhamat e lokalit në pronësi të shtetasit M.D., 54 vjeç.
Materialet proceduriale do t’i referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje”, “Shkatërrim prone”, kryer në bashkëpunim.”, njofton policia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Aktualitet

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Kjo ka qenë situata në orët e mesditës, ndërsa në mbrëmje në Dardhë trashësia e borës arriti në një metër, duke krijuar vështirësi të mëdha në lëvizjen e automjeteve. Edhe pushuesit...

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Sport

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Anglia ka arritur të marrë pikët e plota ndaj nënkampionit të botës, Kroacisë në kuadër të Ligës së Kombeve, duke siguruar plasmanin në “final four”. Kroacia doli së pari në epërsi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!