Trafikonin shqiptarë drejt Anglisë, shkatërrohet banda italo-shqiptare

E mërkurë, 05 September 2018 10:31

Policia italiane ka shkatërruar në orët e para të mëngjesit të sotëm një grup kriminal italo-shqiptar që merrej me trafikun e emigrantëve klandestinë shqiptarë nga Italia drejt Britanisë së Madhe.

Me urdhër të Prokurorisë së Romës e të Drejtorisë së Antimafias italiane janë vënë në pranga 8 persona, shtetas italianë e shqiptarë, me akuzën e trafikut të emigracionit klandestinë, falsifikim dokumentash e mashtrim të akteve zyrtare.

Operacioni i policisë së Romës i koduar "Tower Brigde" ka mundur të zbardh skemën e aktiviteti kriminal të këtij grupi.

8 të arrestuarit kishin krijuar një urë të vërtetë lidhëse mes Italisë dhe Britanisë së Madhe për të favorizuar emigrimin ilegal të emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe.

Operacioni "Tower Bridge " u krye në bashkëpunim me policinë e Londrës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...