Pa mbushur ende një vit, rruga në Durrës bëhet copash

E mërkurë, 05 September 2018 18:14

Gurët dekorativë me të cilën u shtrua bulevardi “Dyrrah” janë hequr e dëmtuar. Gropa në të gjithë gjatësinë e rrugës, ndër më të frekuentuarat në Durrës.

Edhe dekoret dhe pllakat e mermerta me të cilat janë shtruar trotuaret gjithashtu janë thyer. Por, ky dëmtim, nuk është i pari në këtë bulevard vetëm 340 metra i gjatë, rehabilitimi i të cilit i kushtoi plot 137 milionë lekë buxhetit të bashkisë.

Cilësia e dobët e punës dhe e materialeve të përdorura bëri që problemet e para të shfaqeshin ende pa u mbushur viti nga rehabilitimi. E që prej atëherë dëmtimet në kete bulevard kanë qenë të shumta dhe të vazhdueshme. Kjo gjendje shqetëson drejtuesit e automjeteve por edhe qytetarët. Ata e cilësojnë absurde që investimet e reja të prishen aq shpejt.

Banori 1: “Cilësia e dobët se ndryshe s’do bëhej ajo punë.”

Banori 2: “Siç duket këto gurët nuk janë të përshtatshëm shumë.”

Banori 3: “Kam punuar në ndërtim, por kur kam parë duke vënë gurët mbi llaç i kam thënë ustait që është gabim.”

Banori 4: “Në Durrsakët jemi vetëm për mikpritje për asgjë tjetër.”

Por, ky nuk mbetet i vetmi investim i ri i dëmtuar në Durrës. Në të njëjtën gjendje me bulevardin “Dyrrah” ndodhet edhe sheshi “Liria” si dhe bulevardi “Epidami”. Edhe këtu, paçka ndërhyrjeve të vogla nga ana e bashkisë, dëmtimet mbeten ende të shumta./abcnews

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!