Këmbimi valutor/Euro dhe Sterlina në vlera të pandryshuara – Nënvlerësohet Dollari amerikan

E Enjte, 06 September 2018 13:59

Kursi i këmbimit valutor i ditës së enjte nuk ka sjellë ndryshime për monedhën e përbashkët europiane. Euro vijon të mbetet në kuotën e 126 lekëve në blerje dhe 126.8 lekëve në shitje.

Paundi britanik po ashtu ka ndalur hovin duke mbetur i pandryshuar në nivelin e 140 lekëve.

Ndërkohë, sa i takon dollarit amerikan, valuta ka shfaqur një tendencë të lehtë rënieje ndaj lekut. Sot monedha amerikane këmbehet për 108.5 lekë në blerje dhe 109.5 lekë në shitje.

Sa i takon valutave të tjera ndërkombëtare, dollari australian ka shënuar një rënie ndaj lekut dhe ndodhet në kursin e 77.7 lekëve në blerje dhe 78.5 lekëve në shitje. Dollari kanadez dhe franga zvicerane po ashtu kanë pësuar një rënie të lehtë ditën e enjte dhe këmbehen respektivisht me 82 lekë dhe 111.7 lekë.

EUR/ALL 126.00 -126.80
USD/ALL 108.50 -109.50
GBP/ALL 140.00 – 141.00
AUD/ALL 77.70 – 78.50
CAD/ALL 82.00 – 83.00
CHF/ALL 111.70 – 112.50

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...