Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri

Premte, 07 September 2018 08:25

Paraditja e kësaj të premteje do të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, por gjatë pasdites vranësirat shtohen gradualisht në zonat veriore dhe në ato jugore, ku priten rebeshe shiu në zonat veriore, por shira të izoluar në zonat jugore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të rriten lehtë në orët e para të ditës deri në mesditë, duke ngjitur maksimumin territorial deri në 33 gradë Celcius.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me një shpejtësi prej 28 kilometrash në orë, në drejtimin kryesisht veriperëndimor dhe kjo do të bëjë që në brigjet e e Adriatikut dhe Jonit të gjenerohen dallgë 1 deri në 2 ballë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ministri gjerman: Popujt e Ballkanit meritojnë ti bashkohen BE por kjo varet nga reformat

Politikë

Ministri gjerman: Popujt e Ballkanit meritojnë ti bashkohen BE por kjo varet nga reformat

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ekskluzivisht për DW : "Mbresëlënëse se sa entuziastë janë njerëzit e këtij rajoni për vlerat e unionit". Maas viziton Tiranën në kuadër të turit...

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Politikë

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Shtetit të Katarit në vendin tonë, zotit Ali bin Hamad Al-Marri. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve, si...

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Aktualitet

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i plagosur në qendër të Prishtinës. Në procesin gjyqësor i cili ka...