Plagoset rëndë shqiptari në Itali

Premte, 07 September 2018 09:46

Një incident i rëndë ka ndodhur në Montesarchio në krahinën e Beneventos në Itali, ku pati shpërthim në një shtëpi.

Sipas mediave italiane, nga shpërthimi mbeti i plagosur rëndë një 58-vjeçar shqiptar, i cili u dërgua në spital. Për shkak të kushteve të rënduara shëndetësore, 58-vjeçari u transferua në një tjetër spital për ndihmë më të specializuar mjekësore. 

Ai ka pësuar djegie në pjesën më të madhe të trupit. Identiteti i tij nuk është bërë i ditur.

Në vendngjarje shkuan forcat zjarrfikëse, të cilat vendosën nën kontroll flakët e zjarrit. Shkaqet që shkaktuan shpërthimin në shtëpi janë ende të panjohura, por dyshohet se mund të ketë qenë bombola e gazit

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Aktualitet

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie. Në renditjet ndërkombëtare ato renditen në të shumtën e rasteve në krye të klasifikimit për sa i përket...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!