Mbyllja e transmetimeve analoge – AMA: 10 shtatori, afati i fundit për Tiranën e Durrësin

Premte, 07 September 2018 15:41

Pas datës 10 shator teleshikuesit e qarqeve Tiranë e Durrës nuk do të mund të shohin më transmetime televizive . Autoritet i Mediave Audiovizive sjell edhe një herë në kujtesë datën përfundimtare për mbylljen e transmetimeve analoge në këto qarqe.

AMA iu bën apel të gjithë subjekteve që operojnë në këto qarqe të respektojnë afatin e përcaktuar.

Po ashtu, njofton të gjithë teleshikuesit të cilët ndjekin transmetime televizive përmes teknologjisë analoge se duhet të pajisen me dekoder digjital tokësor të tipit DVB-T2 Universal ose të jenë të pajisur me aparat televizori që ka të inkorporuar dekoderin e këtij tipi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!