FOTO/ Galeria e Universitetit të Arteve në shërbim të djalit të Kryeministrit Rama

Diel, 09 September 2018 11:40

Galeria e Universitetit të Arteve do të çel sezonin e ri artistik në datën 13 shtator. Në godinën, fasada e së cilës është lyer së fundmi, është vendosur një poster ku njoftohet për ekspozitën e parë që do të shfaqet në mjediset e saj.

Bëhet fjalë për ekspozitën e djalit të kryeministrit Rama, Gregori. “Greg Rama-Fidem”, shkruhet në posterin e vendosur të hyrje të godinës së Galerisë teksa thuhet gjithashtu se kuratori i saj është Vladimir Myrtezai.

Mesa duket Gregori ka vendosur të ndjek hapat e të atit kryeministër. Ky i fundit përtej angazhimit në krye të qeverisë gjen gjithmonë kohë për të çelur ekspozita, dhe ndryshe nga i biri ka zgjedhur që ato ti ekspozojë jashtë vendit.

WhatsApp Image 2018 09 09 at 10.59.03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...