Denoncuesi i parcelës me kanabis u vra në vend tjetër, jo aty ku u gjet trupi

Diel, 09 September 2018 16:39

Ekzekutimi i Alket Muhos, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në fshatin Rabije të Memaliajt, ka ngritur shumë pikëpyetje për grupin hetimor. Edhe pse u prangosën Hetem e Dino Muho, si të dyshuar për vrasjen e 43-vjeçarit, përsëri provat kundër tyre janë të pakta nga policia kriminale e Gjirokastrës. Ngjarja deri më tani është theksuar nga vetë policia se ka ndodhur për shkak të problemeve të pronësisë ndërmjet viktimës dhe dy autorëve të pretenduar që janë babë e bir. Ndërsa, një tjetër pistë që po hetohet, e cila mbahet e fshehtë është ajo e ekzekutimit të Muhos për shkak të informacionit të dhënë te Shërbimi i Çështjet e Brendshme dhe Ankesave për mbjelljen e bimëve narkotike në malësinë e Gllavës, fare pranë fshatit të tij të lindjes, Rabije.

Burime nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, pohojnë për Abc News se, Alket Muho dyshohet se është vrarë në një vend tjetër e më pas trupi u transportua aty ku u gjet, pranë tokës në pronësi të tij. Ekspertët e kriminalistikës dyshojnë në këtë fakt, pasi pranë vendngjarjes janë gjetur shenja gomash të një automjeti që mendohet të ketë kryer transportin e viktimës. Për këtë dyshim policia po verifikohen edhe qelizat telefonike të celularit të viktimës për të saktësuar momentin kur u vra, pasi sipas dëshmisë së bashkëshortes së tij, ajo ishte duke folur më të në kohën kur u qëllua për vdekje me armë zjarri.

Për të provuar fajësinë e dy të arrestuarve Hetem e Dino Muho, prokuroria e Gjirokastrës është në pritje të përgjigjeve të analizave për faktorët plotësues, ku më kryesorja është nëse kanë apo jo mbetje të barotit në duar. Të hënën do të zhvillohet masa e sigurisë për të prangosurit, ndërsa organi i akuzës mësohet se do të kërkojë “arrest me burg” deri në mbërritjen e përgjigjet të analizave nga Laboratori i policisë Shkencore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Sport

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha se duhet fitoja me patjetër kundër djemve të MekLish. Në fjalën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!