Shishe e tabela rrugësh kokës, sherr masiv mes shqiptarëve e indianëve në Itali

Diel, 09 September 2018 18:38

Një sherr i përmasave masive ka ndodhur orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në njërin prej shesheve të Firences në Itali.

Rreth 30 persona janë përleshur mes tyre, duke përdorur çfarë të gjenin vërdallë. Shishe, sende të forta e madje deri tek shkulja e tabelave të sinjalistikës rrugore, janë përdorur gjatë konfliktit të dhunshëm në sheshin Cascine.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka bërë të mundur arrestimin e 14 personave, mes tyre 11 indianë, një shqiptar dhe dy shtetas nga Sri Lanka. Mosha e personave të përfshirë në sherr varion nga 14 deri në 32 vjeç.

Sherri ka nisur mes tre personave dhe më pas ka degjeneruar në një përleshje që e gjen vetëm në protesta të dhunshme apo në situata kaotike që mund të ndodhin gjatë një ndeshjeje sporti. Mdia lokale nuk jep arsyen e sherrit, por saktëson se të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!