Protestuesit në Guine apel qeveritarëve: Mos e ktheni vendin në Shqipëri të Afrikës

Diel, 09 September 2018 19:58

Punëtorët e Portit të Konakrit në Guine, kanë protestuar kundër dhënies me koncesion të këtij porti një shoqërie turke.

Duke qenë se drejtoresha e portit refuzoi t’i presë ata në një takim për këtë çështje, ata vendosën t’u drejtohen Presidentit të vendit, me akuzën se po e kthen vendin në Shqipërinë e Afrikës.

“Vetëm nën sundimin tuaj ja arritët ta shndërronit Guinenë në Shqipëri të Afrikës! Shitët shumë asete, madje dhe policinë e qytetit dhe po bëheni gati të shisni edhe tregun e Nigerit”, u shprehën ndër të tjera punëtorët e portit.

https://libreopinionguinee.com/port-de-conakry-les-travailleurs-accusent-alpha-conde-bientot-le-marche-niger-sera-vendu/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Aktualitet

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Kjo ka qenë situata në orët e mesditës, ndërsa në mbrëmje në Dardhë trashësia e borës arriti në një metër, duke krijuar vështirësi të mëdha në lëvizjen e automjeteve. Edhe pushuesit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!