Tërmet në Shqipëri

Hënë, 10 September 2018 07:54

Dy goditje termeti jane shenuar dje ne vend, i dyti qe ishte edhe me i forte eshte shenuar ne oret e vona te mbremes. IGJEUM ka regjistruar dy lekundjet qe e kane pasur epiqendren te dyja ne Elbasan. Sipas tables qe mund te shihni me poshte, goditja e dyte e termetit eshte shenuar ne oren 22:42 te mbremjes me epiqender 5 kilometer ne Lindje te Elbasanit dhe me magnitude 3.3.

Lekundja eshte ndjere nga banoret, qe jane vene ne panik, por nuk ka pasur deri tani raportime per deme. Me heret, po dje nje tjeter lekundje u shenua ne Elbasan me magnitude 2. 

termet

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...