Mbahet padrejtësisht në burg, flet i ati i 14-vjeçarit: Gjykata nuk zbaton vendimin e dhënë

Hënë, 10 September 2018 12:23

Prindërit e Ahmet Axhamit, 14 vjeç, i dënuar për vjedhjen e një laptopi dhe një telefoni kërkojnë drejtësi.

14- vjeçari qëndron që nga data 1 shkurt 2018 në burgun e Shënkollit në Lezhë. Në muajn mars është dhënë vendimi për lirimin e tij. Pa dalë ende nga hekurat, 14-vjeçarin e kanë kthyer sërish brenda në burg pa asnjë vendim gjyqësor.

I ati, Shefqet Axhami kërkon drejtësi dhe të zbatohet vendimi i Gjykatës së Shkodrës marrë me datë 22. 12. 2017 për 5 muaj burgim e 35 ditë.

Ai është paraqitur sot në Shkodër, por askush në Gjykatën e Apelit nuk thotë nëse sot ka gjyq ndaj tij apo është marrë ndonjë vendim.

“Kam ardhur nga Kukësi pasi më është shkelur një e drejtë e fëmijës 14 vjeç që vuan dënimin në burg jashtë ligjit. Djali po mbahet në burg përtej vendimeve të gjykatës. Unë kërkoj drejtësi, kërkoj që të zbatohet vendimi i gjykatës. Që në muajn mars duhet të ishte i lirë.”/ faxnews

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...