Zonat e Tiranës ku do të stakohet energjia më 11, 12 dhe 14 shtator

Hënë, 10 September 2018 16:50

Dhjetëra zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike në datat 11, 12 dhe 14 shtator. Sipas Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, do të stakohet energjia në nënstacionin Qafë Mollë, në çelësat 10 kV për shkak të punimeve të planifikuara.

Sa i takon orarit të punimeve, ato janë parashikuar të kryhen nga ora 09:00 deri në orën 13:00. Kështu, më 11 shtator do të mbeten pa energji Shupali dhe zona Selitë e Malit.

Ndërsa, në datat 12 dhe 14 shtator do të ketë kufizime energjie në zonat e mëposhtme: Shkallë, Darshë, Qafë Mollë, Shupal, Selitë e Malit, Zall Dajt, Shën Gjergj, Verri, Zall Bastar, Murrizë, Vilëz, Zgurë, Shënmeri, Dom, Fag, Derje.

Sipas OSHEE-së, ky remont do të ndihmojë në përmirësimin e cilësisë së furnizimit me energji për abonentët e zonave që mbulohen me furnizim nga nënstacioni Qafë Mollë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...