FOTO/ Kush është i riu i arrestuar për vrasjen e informatorit të policisë

Hënë, 10 September 2018 22:41

Gjykata e Gjirokastrës la në burg Hetem Muhon 59 vjeç dhe djalin e tij Dinon, 20 vjeç. Ata u arrestuan për vrasjen e 43-vjeçarit nga fshati Rabije i Teperlenës, Alket Muho. Ai njihej edhe si personi që kishte denoncuar disa herë në polici dhe SHÇKB parcelat me kanabis afër fshatit ku banonte.

 

Si gjatë marrjes në pyetje në polici edhe në gjykatë, dy të arrestuarit mohuan akuzat e vrasjes dhe thanë se ndodheshin për një vizitë në fshatin Rabije. Prokurori tha se kishte prova për implikimin e babë e bir në këtë ngjarje pasi telefonat e tyre kishin lëvizur në zonën ku ndodhi ngjarja.

Një tjetër fakt është çiftja e 59-vjeçarit që ai ka me leje, por në momentin e arrestimit ai e deklaroi të vjedhur. Sipas akuzës shkak për krimin janë bërë konfliktet e vjetra për pronësinë. Në fotot më poshtë 20-vjeçari i arrestuar Dino Muho.

Image may contain: 1 person, sitting, standing, ocean, sky, outdoor, water and nature

Modifikuar më Hënë, 10 September 2018 22:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!