Ademi "ia plas" zv/ministrit '"sy më sy": Në Policinë e Shkodrës ka të inkriminuar

Tuesday, 11 September 2018 07:10

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzon Policinë e Shkodrës se në përbërje të saj ka persona të lidhur me krimin. Këtë deklaratë ajo e bëri në emisionin “Opinion” në TV Klan, ku diskutohej për situatën kriminale në qytetin verior.

Kryebashkiakja Ademi ngriti shqetësimin se situatë në Shkodër është e rëndë dhe policia duhet të japë mesazhin te qytetarët se po lufton krimin.

“Pres nga ju duhet të jepni mesazhin që, policia do të ketë vullnetin dhe instrumente për të bërë punën e vet, të lirojë personat e inkriminuar që janë në Policinë e Shkodrës“, iu drejtua Voltana Ademit, zëvendësministrit të Brendshëm Besfort Lamallari, i cili ishte gjithashtu i ftuar në emision.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, deklaroi se përhapja e krimit në Shkodër ka detyruar dhjetëra biznese të largohen çdo ditë.

Në debat me zëvendësministrin e Brendshëm, kryebashkiakja tha se situata në kryeqendrën e veriut është negative, ndërsa u bëri të ditur se si kryebashkiake është shprehur e gatshme për të ndihmuar uniformat blu të qarkut Shkodër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Ibrahimoviç mahnitet nga talenti i jashtëzakonshëm i 7-vjeçares

Sport

VIDEO/ Ibrahimoviç mahnitet nga talenti i jashtëzakonshëm i 7-vjeçares

Los Angeles Galaxy u kthyen te fitorja pas 2 humbjeve radhazi në kampionatin amerikan të futbollit dhe këtë e bëjnë duke mposhtu Seattle sounders me rezultatin e pastër 3-0. Zlatan...

I madhi Will Smith bën sot 50 vjeç

Show-biz

I madhi Will Smith bën sot 50 vjeç

I famshmi Will Smith ose më saktë, Williard Carrol “Will” Smith Jr. lind në Filadelfia 25 shtatorin e vitit 1968, i dyti nga katër fëmijë. Një artist poliedrik që ka...

Policia greke: Në 6 muaj u kapën 6 ton kanabis nga Shqipëria

Bota Shqiptare

Policia greke: Në 6 muaj u kapën 6 ton kanabis nga Shqipëria

Autoritetet greke thonë se në gjysmën e parë të këtij viti, ka sekuestruar më shumë se gjashtë tonë kanabis, me prejardhje kryesisht nga Shqipëria. Në raportin gjashtëmujor, të publikuar të martën...