Dixhitalizimi i mediave, Panariti: Rikthim te kanoçet e vitit 1980, ndryshon veç çmimi i kripur

Tuesday, 11 September 2018 10:05

Mbyllja e transmetimeve analoge të mediave ka krijuar kaos dhe konfuzion tek qytetarët. Tashmë atyre u duhet të shpenzojnë disa kursime të tjera për të blerë dekoderin në mënyrë që të vazhdojnë të ndjekin programet televizive.

Për qytetarët kjo është vjedhja e radhës nga ana e qeverisë, që sipas tyre mbush xhepat me kursimet e tyre modeste. Lidhur me këtë shqetësim të ditëve të fundit ka reaguar dhe ish-ministri Edmond Panariti.

Reagimi i Panaritit:

Rikthim te “kanocet”!! Ne 1980, sajuam nje tip “kanoce” klandestine për të parë stacione televizive, ” te prera”. Ne 2018 e njejta gje, por për stacione te “nderprera”…. Ndryshimi?! Tani, kanocet shiten dhe janë shumë… DVB – T,…. T1…. T2… Kanocja e biznesit tim dhe kanocja e biznesit tend…!!

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!