Dixhitalizimi i mediave, Panariti: Rikthim te kanoçet e vitit 1980, ndryshon veç çmimi i kripur

Tuesday, 11 September 2018 10:05

Mbyllja e transmetimeve analoge të mediave ka krijuar kaos dhe konfuzion tek qytetarët. Tashmë atyre u duhet të shpenzojnë disa kursime të tjera për të blerë dekoderin në mënyrë që të vazhdojnë të ndjekin programet televizive.

Për qytetarët kjo është vjedhja e radhës nga ana e qeverisë, që sipas tyre mbush xhepat me kursimet e tyre modeste. Lidhur me këtë shqetësim të ditëve të fundit ka reaguar dhe ish-ministri Edmond Panariti.

Reagimi i Panaritit:

Rikthim te “kanocet”!! Ne 1980, sajuam nje tip “kanoce” klandestine për të parë stacione televizive, ” te prera”. Ne 2018 e njejta gje, por për stacione te “nderprera”…. Ndryshimi?! Tani, kanocet shiten dhe janë shumë… DVB – T,…. T1…. T2… Kanocja e biznesit tim dhe kanocja e biznesit tend…!!

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...