Çfarë nuk shkon në këtë foto?! Pyesni Lali Erin...

Tuesday, 11 September 2018 11:07

“Shkolla ‘Kosova’ e rindërtuar do të hapë dyert në muajin shtator, kur nis dhe viti i ri shkollor duke ofruar ‘standarde’ moderne dhe duke shmangur mësimin me turne.”

Kështu është shprehur Veliaj, teksa propagandoi arritjet e tij si kryetar bashkie.

Por, diçka nuk shkon. Në emërtimin që është bërë në fasadën e shkollës që supozohet të edukojë breza, ka gabime të theksuara gramatikore.

Emërtimi i saktë duhet të ishte Shkolla 9-vjeçare “Kosova”.

Pra që në fasadë duket niveli i mësuesve të rilindjes, që si pasojë do të edukojnë breza ku injoranca do triumfojë.

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 11:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!