Çfarë nuk shkon në këtë foto?! Pyesni Lali Erin...

Tuesday, 11 September 2018 11:07

“Shkolla ‘Kosova’ e rindërtuar do të hapë dyert në muajin shtator, kur nis dhe viti i ri shkollor duke ofruar ‘standarde’ moderne dhe duke shmangur mësimin me turne.”

Kështu është shprehur Veliaj, teksa propagandoi arritjet e tij si kryetar bashkie.

Por, diçka nuk shkon. Në emërtimin që është bërë në fasadën e shkollës që supozohet të edukojë breza, ka gabime të theksuara gramatikore.

Emërtimi i saktë duhet të ishte Shkolla 9-vjeçare “Kosova”.

Pra që në fasadë duket niveli i mësuesve të rilindjes, që si pasojë do të edukojnë breza ku injoranca do triumfojë.

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 11:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Aktualitet

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Policia greke ka zbuluar një parcelë kanabis dhe ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, të moshës 48 dhe 33 vjeç, që akuzohen se ishin kultivuesit e bimës narkotike. Kjo parcelë ndodhej në...

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Aktualitet

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Aktualitet

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale ka njoftuar se dy amerikanë janë arrestuar në kuadër të operacioni “Sintetiku”. Të dy të arrestuarit akuzohen se prodhonin drogë sintetike në Tiranë. Te dy...