Ironia e qytetarit: Shqiptarët vdesin për teknologjinë, në piskun e vapës aty stoik për të marrë një dekoder!

Tuesday, 11 September 2018 12:32

Mbyllja e transmetimeve analoge të mediave ka krijuar kaos dhe konfuzion tek qytetarët. Tashmë atyre u duhet të shpenzojnë disa kursime të tjera për të blerë dekoderin në mënyrë që të vazhdojnë të ndjekin programet televizive.

Për qytetarët kjo është vjedhja e radhës nga ana e qeverisë, që sipas tyre mbush xhepat me kursimet e tyre modeste. Por pavarësisht kësaj, qytetarët kanë nxituar të blejnë dekoderat duke heshtur kështu edhe për këtë absurditet të radhës.

Një qytetar ka postuar një video në facebook ku ironizon veprimin e shqiptarëve, duke iu bindur Ramës dhe duke pritur në radhë në mes të vapës për një dekoder!

 

 

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 12:45

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përplasen 2 mjete në Tiranë, një prej tyre përfundon në...

Aktualitet

Përplasen 2 mjete në Tiranë, një prej tyre përfundon në...

Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në kryeqytet. Në incidentin e ndodhur në zonën e Shkozës janë përfshirë dy automjete. Mësohet se, një prej automjeteve i futur në një...

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Globi

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”. “Të paktën 8.000 njësi banimi përreth zonës së vullkanit janë evakuuar pas aktivizimit”, njoftoi David de Leon, zëdhënës...

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!