Rrëmbime dhe shantazhe, shkatërrohet banda e 7 shqiptarëve në Itali

Tuesday, 11 September 2018 16:14

Mëngjesin e sotëm është dhënë masa e arrestit për 7 anëtarë të bandës shqiptare, dedikuar aktiviteteve si shantazh, rrëmbim, shpërndarje të lëndëve narkotike, kërcënimeve dhe armëmbajtjes pa leje.

Të 7 pjesëtarët e bandës mësohet se gjatë aktiviteteve të tyre kriminale kanë përdorur edhe dhunë për të detyruar disa biznesmenë për të paguar për mbrojtje ndaj aktiviteteve të  tyre.

Në një nga këto rastet financierët kanë ndërhyrë duke arrestuar edhe pjesëtarët e organizatës. Sipas mediave italiane banda po kërkonte të zhvaste nga pronari i një lokali rreth 5 mijë euro, në momentin e ndërhyrjes së policisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Aktualitet

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Takimi do të luhet ditën e shtunë në orën 20:45 në...

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!