Blinda dhe snajpera, FNSH e RENEA rrethojnë Niklën, shoqërohet i forti i “Krujës”

E mërkurë, 12 September 2018 09:04

Me mjete të Blinduara, mëngjesin e kësaj të marte Forcat Speciale të Policisë, FNSH, RENEA, kanë rrethuar fshatin Nikël në Krujë.

Nën survejimin e snajperëve dhe helikopterëve nga ajri, forcat speciale kanë kontrolluar dhe po vazhdojnë të kontrollojnë disa banesa të një prej bandave më të fuqishme, siç njihet si grupi i Niklës.

Burime nga policia kanë bërë me dije se deri tani janë kontrolluar vila e Flamur Hakës, Marenglen Hakës, Durim dhe Valter Bamit, Ylli Cangut etj, e ndërsa operacioni është në vazhdim e sipër.

Nuk dihet ende nëse ka persona të arrestuar, por mësohet se është shoqëruar për në polici me mjet të blinduar një prej personave kryesor të Niklës, Flamur Haka, i njohur me nofkën "Tuku".

Dihet se zona e Niklës është një nga zonat më problematike në vend, ku kanë ndodhur një numër i madh ngjarjesh në të kaluarën, ndërsa kjo zonë njihet edhe për trafikun e drogës.

/55News.al/

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 09:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!