Kufijtë e Kosovës, Berisha pret Veselin dhe Limajn

E mërkurë, 12 September 2018 10:10

Ish kryeministri Sali Berisha ka takuar ditën e sotme kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesili dhe zv/kryeministrin Fatmir Limaj.

Kjo është një tjetër vizitë e rëndësishme në zyrën e Berishës pas takimit të pak ditëve më parë me Kreun  Vetëvendosjes Albin Kurti.

Në këtë takim, Berisha ka bërë thirrje që partitë politike të Kosovës të ulen dhe bien dakord mes tyre për kornizën që do të diskutohet me Serbinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!