Vrasja e të riut shqiptar në Brooklyn, flet kushëriri: U rrita me të, po përpiqemi...

E mërkurë, 12 September 2018 10:56

Ende ne kerkim autori a autoret e vrasjes se shqiptarit Grei Frasheri, 23 vjecar, qe u vra me arme zjarri ne Bay Ridge ne Brooklyn. Mediat e huaja kane publikuar te dhena te tjera per tragjedine qe pesoi familja Frasheri, qe humbi djalin e saj ne rrethana qe ende nuk dihen.

Të shtënat ndodhën rreth orës 5:45 të mëngjesit më 7 shtator në afërsi të rrugës 93 dhe Avenue 4, më pak se gjysmë milje nga shtëpia e viktimës.

Policët u thirrën në vendngjarje për një sulm dhe kur arritën, gjetën Grei Frasheri, 23 vjeç, nga Bruklini, me një plagë me armë zjarri në qafë, tha NYPD.

Frashëri u dërgua në një spital ku ai u shpall i vdekur, tha policia.

Familja dhe miqtë e emigrantit 23 vjeçar shqiptar morën pjesë në mëngjesin e së martës në ceremoni.

“Ne jemi duke u përpjekur të qëndrojmë të fortë për prindërit”, tha Kristi Leka, kushëriri i viktimës. “Por eshte shume e veshtore te përpiqesh t’i mbash ata, nuk mundesh. Është e vështirë”- thote ai.

Nuk dihej ende se çfarë nxiti grindjen që u bë vdekjeprurëse. Asnjë arrestim nuk është bërë.

Këshilltari Justin Brannan ndau një foto të Frashërit të martën dhe u lut për ndihmë për gjetjen e vrasësit të tij.

“Familja e tij po lutet për ndihmën e publikut në gjetjen e autorit,” shkroi Brannan.

Familja e Frashërit thotë se 23-vjeçari ishte një “fëmijë i shkelqyer”.

“Unë u rrita me të gjithë jetën time”, tha Leka. “Ai kishte një buzëqeshje rrezatuese, ai është një zotëri që po largohet.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...