Ndërron jetë në QSUT i pandehuri për 2.5 ton drogë, vuante nga HIV

E mërkurë, 12 September 2018 11:03

Demo Progonati, i cili mbahej në burg për 2.5 ton drogë të kapur në Itali ka ndërruar jetë në QSUT. Që prej muajit qershor ai e ka pasur të pamundur që të jetë pjesë e seancave gjyqësore për shkak të gjendjes së tij të rënduar shëndetësore.

Mësohet se ai vuante nga sëmundja e HIV/ AIDS. Në seancën e fundit, të gjithë avokatët mbrojtës të të pandehurve, kërkuan ndarje të çështjes dhe shpalljen e mos kompetencës nga Krimet e Rënda, duke pretenduar se akuza e “Grupit të strukturuar kriminal” është absurde dhe aspak e vërtetë.

Demo Progonati ishte ulur në bandën e të akuzuarve me 7 persona të tjerë mes tyre dhe doganierë dhe punonjës të policisë kufitare, ndërsa sasia e drogës u kap në Itali në fillim të vitit 2017-të.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Aktualitet

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Ngjarja ndodhi në 11 tetor të vitit të kaluar, ndërsa autorët janë Laert Haxhia dhe Orges Bilbili. Në videon e siguruar nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha duket momenti...

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Aktualitet

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Një mjek dhe një shofer janë arrestuar nga policia e Durrësit pasi akuzohen për kontrabandë mallrash. Policia thotë se pas një hetimui 2 mujor u finalizua operacioni "Cigarettes", duke vënë në...

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Politikë

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Për herë të parë, një lider i partive të opozitës ka treguar se çfarë diskutohet në mbledhjet me dyer të mbyllura. Duke folur në studion e SYRI.net, Kryemadhi ka treguar se...