Skandaloze/ Fëmijët në radhë për kontrollin e syve, presin doktorin në spitalin e Laçit

E mërkurë, 12 September 2018 11:42

Vetëm tre ditë para fillimit të vitit të ri shkollor, në Spitalin e Laçit ka një dyndje nxënësish për të kryer kontrollet mjekësore të detyrueshme.

Por, duket se askush nuk e ka të lehtë të kryejë procedurat.

Qytetarët që prisnin kanë dërguar këtë mëngjes në “Ti raporton” pamje nga radha te okulisti.

Është për të ardhur keq, thotë qytetari, se si fëmijët janë të detyruar të rrinë në radhë për të kryer kontrollet, ndërkohë që, siç raporton ai, mjeku nuk ishte paraqitur ende në punë./tch

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Globi

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”. “Të paktën 8.000 njësi banimi përreth zonës së vullkanit janë evakuuar pas aktivizimit”, njoftoi David de Leon, zëdhënës...

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Sport

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti i Sasuolos, Aristidi Kolaj ai që pësoi dëmtim dhe me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!