Fikja e sinjalit televiziv, kërkohet largimi i kryetarit të AMA-s

E mërkurë, 12 September 2018 16:13

Katër anëtarë të AMA-s kërkojnë largimin nga detyra të kryetarit Gentian Sala.

Propozimi ka ardhur pas fikjes së sinjalit analog. Ky veprim quhet antikushtetues.

Propozimi erdhi nga anëtari i AMA, Sami Neza dhe është firmosur dhe nga tre anëtarë të tjerë: Suela Musta, Zylyftar Bregu dhe Agron Gjekmarkaj. 

Vetëm një ditë pas urdhrit për ndërprerjen e sinjlait dhënë nga Sala, po ai vete u detyrua që ta anulonte duke e shtyrë atë për me 15 Janar.

Në shtyp dhe në rrjet plasi një debat i ashpër i cili u shoqërua edhe ma akuza të rënda për abuzime dhe u kërkua edhe hetim nga prokuroria.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!