Voltana Ademi: Qeveria gënjen për bypassi-n në Shkodër

E mërkurë, 12 September 2018 16:24

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër ka replikuar në lidhje bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë për mediat Voltana Ademi, thotë se qeveria gënjen shkodranët sepse në tryezën e institucionit që ajo drejton nuk ka ende asnjë projekt definitiv.

“Ne në Shkodër themi rren ditën për diell. Bypassi i Shkodrës është i ndareë neë dy lote. Prej 5 vitesh presim që neë lotin e dyteë neë zoneën praneë pedonales teë hiqet ai zhavor. Nuk kemi akoma një projekt definitiv në bashkinë Shkodër.

Ademi kujtoi se në takimin konsultativ një vit meë pareë u diskutua loti i pareë dhe variantet e tij por jo pjesa praneë pedonales.

Ademi kërkoi dëmshpërblimin e banorëve, të cilëve sipas saj i janë rrëmbyer pronat.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...