Vettingu, prokurorja e Apelit Shkodër shkarkohet nga detyra

E mërkurë, 12 September 2018 17:32

Besa Nikëhasani, prokurorja e Apelit Shkodër u shkarkua nga detyra me vendim të formës së prerë nga Kolegji i Posacëm i Apelimit. Vendimi u mor nga trupa gjykuese, që kryesohej nga Sokol Como, pas mbledhjes së gjatë në dhomën e këshillimit.

Nikëhasani u vetua me përparësi, për shkak se kandidonte për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, por nuk ia doli të kalonte me sukses filtrin e trefishtë të kontrollit. Nga hetimi administrativ rezultoi se subjekti nuk justifikonte dot pasurinë dhe kishte mungesë të të ardhurave të ligjshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Sport

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Kampionati italian është ndërprerë për t’i lënë vend ndeshjeve të kombëtareve dhe kjo ndalesë shfrytëzohet edhe për të bërë bilancet e para. Sot është publikuar formacioni më i mirë i Serisë...

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!