Dështim? Prokuroria ende asnjë mandat arresti për të "fortët" e Niklës, policia hesht

E mërkurë, 12 September 2018 20:45

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 12 orë nga operacioni i shtetrrethimit të fshatit Nikël, policia nuk ka folur mbi ngjarjen. Zyra e shtypit e cila njofton gazetarët për çdo aksion edhe me ato qesharaket për filmimin e këmbësorëve në kryqëzim, sot nuk u ndje pavarësisht se janë shoqëruar 11 persona.
Burime pranë prokurorisë së Durrësit thonë se ende nuk ka ndonjë mandat arresti për të shoqëruarit, dhe kjo tregon se operacioni i policisë është thjesht show.
Ky është rast i përsëritur i dështimit me operacionet spektakolare të policisë. Policia u ka sekuestruar të ndaluarve vetëm disa vlera monetare dhe një automjet të blinduar që nuk përbën ndonjë vepër penale.
Kujtojmë pak ditë më parë u arrestuan ën Shkodër disa persona dhe gjykata zhvlerësoi arrestimet.

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 20:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Lifestyle

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore Për më tepër, kjo pije...

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Lifestyle

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Kombinimi i dashurisë dhe i hormoneve është shumë i fuqishëm, kjo është e sigurt. Ne mund të mos duam ta pranojmë që bëhemi të bezsdisshëm kur biem në dashuri, por dashuria...