Që prej arrestimit të Mond Begës, s’mbaron droga në Igumenicë/ Sekuestrohen 128 kg marijuanë, në pranga 3 shqiptarë të tjerë

Premte, 14 September 2018 13:31

Që pas arrestimit të mafiozit Mond Bega, janë shtuar rastet e sekuestrimit të sasive të mëdha të drogës në Igumenicë.

Lindin dyshime nëse kjo ka të bëjë me arrestimin e ish anëtarit të bandës së Lushnjës po në Igumenicë, apo është thjesht një rastësi që kapja e drogës atje ka ardhur në rritje.

Policia greke ka sekuestruar mbi 128 kg marijuane në dy operacione të ndryshme në kufirin greko-shqiptar pranë Igumenicës.

Në aksionin e mëngjesit të sotëm në Petusiou, Igumenicë, u ndalua një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër në të cilin u gjetën dhe sekuestruan 41 pako me 77 kg 270 gram marijuanë. Policia ka vënë në pranga shoferin shqiptar 30-vjeç.

Ndërkohë që pas mesnate në rrugën bujqësore në Drimitsa, Igumenicë, u kapen dy shtetas shqiptare 24 dhe 29-vjeç, teksa transportonin në këmbë çanta që përmbanin 48 pako me 51 kg 10 gram marijuanë. Në total janë sekuestruar 128 kg 280 gram marijuanë, 1370 euro, 3 celulare, 1 automjet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Kuriozitete

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Më 23 qershor 2018, një seri imazhesh të tmerrshme filluan të qarkullojnë në Facebook. Njëra prej tyre tregonte një fëmijë me plagë të hapura mbi kokë dhe nofull (fotoja poshtë). Një tjetër...

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Globi

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e Sekretares për Siguri të Brendshme dhe mund ta bëjë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!